Výrobky z paroží.

Dispozice

Máme stabilního a laciného dodavatele paroží. Myslíme si, že dokážeme výsledný produkt dobře prodat. Myslíme si, že dokážeme prodávat s velkou marží

 

Neumíme pracovat s kovem na konstrukci, možná se to ani nevyplatí. Nevíme, jak vymyslet dyzajn.

 

Návrh řešení konstrukce

Koupíme toto. V ceně nejsou žárovky, ty se budou nabízet jako doplňkový sortiment v různých tónech a zpracováních.

 

1) Ta provazová konstrukce bude sloužit jako nosná. Z přivaděče ve stropě povedou lana do obvodu konstrukce z paroží. Zde se žárovka upevní sponou tak, aby směřovala nahorů ke stropu. Lana nebudou sloužit jen jako přivaděče proudu, ale i jako nosná.

2) Když toto výsledné pavučinové schéma nebude na pohled působit esteticky vyřeší se to následovně.

Lana se sváží do svazku a povedou kolmo ze stropu až do útrob konstrukce z paroží. V úrovni uvnitř paroží, kam nebude tolik vidět, se svazek rozváže a z něj povedou lanka rovnoběžně se stropem až k místě umístění přímo na paroží, kde se opět upevní sponou a bude směřovat nahoru. Problém? Délka lanek je jen 1,2 metru u každého. Tzn. ze stropu povede směrem dolů 70 cm lana - což je dostačující i pro místnoti s vyšším stropem. Dalších 50 cm bude snad stačit k dopravení lanka až na míso umístění žárovky. Průměr celého lustru pak může být dle délky paroží, např. 120 cm.

S těmito dimenzemi i vzhledem je srovnatelný například tento kousek. Může se lišit robustnější konstrukcí, lepším zpracováním a zakrytím středového lanka dalším parožím.

 


IMG_1810

 

Konstrukce z paroží. Paroží bude směřovat nahoru ze středu. Střed bude ze dřeva. Jeho úkolem bude všechno paroží držet pevně pohromadě. Jak? Do konců paroží se zasekají dlouhé hřeby a ty se pak píchnou do dřevěného středu, vše se pak ještě pro jistotu zalepí pevnostním lepidlem. Tímto způsobem vznikne jakási miska z paroží.

  

Náklady na výrobu  

Výhoda tohoto řešení jsou náklady. Lana se koupí do 500 Kč i s dopravou. Práce na konstrukci a materiál odhaduji do 1000 Kč. Na velký lustr s velkým rozpětím se spotřebuje cca 12-14 kusů paroží (budu počítat 100 Kč na kus). Plus úpravy paroží, plus lakování plus rezerva = 200 Kč na kus. 

 

Dejme tomu, že budeme mít fajnovej lustr, bude mít rozpětí těch 120 cm, pět svítilen a bude složen ze 14ti kusů paroží. Náklady na něj i s prací tak vyjdou na 1500 (konstrukce) + 2800 (paroží) = 4300 Kč.

 

 

Tady jen postnu fotku lustru z Rakouska, který nám sloužil jako inspirace k nápadu. Ten má pravděpodoně 9 svítilen a rozpětí ke 2 metrům. K tomu se časem můžeme také dostat. Ten by byl vhodný ale už do opravdu hodně velkých prostor.

 

Snímek obrazovky 2020-01-15 v 18.00.13

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení