Borovice story

Borovici používáme k výrobě stolků docela běžně. Takové stolky jsou nejprodávanější. A my jsme za to moc rádi, protože jsou pro nás nejlépe dostupné, máme jich totiž plný vlastní les, o který pečujeme. Jsou kolem 40 cm průměru max a všechny rostou v takzvaném zápoji. Tzn., že je v lese jeden strom vedle druhého. Stromy tak rostou poměrně rychle, předbíhají se o co nejlepší pozici směrem ke slunci, protože borovice je světlomilná dřevina.

Dnes je to ale trochu speciální případ, je leden 2021 a zhruba od půlky roku 2020 připravujeme dřevo ze dvou borovic, které rostly odděleně. Slunce na ně svítilo ze všech stran, Kmen je tak tlustší, letokruhy vykreslenější a dřevo pevnější.

Mrkněte se na fotky z příprav.

 

IMG_5916

IMG_5917

IMG_5915

IMG_6039 2

Treesome vysazuje stromky

Treesome vysádza stromčeky

Chci zasadit strom
Při další brigádě pro něj najdeme místečko u Kolína.
Chcem zasadiť strom
Pri ďaľšej brigáde pre neho nájdeme miestečko pri Kolíne.
V rámci eshopu jezdíme pravidelně brigádničit do přírody. A vymysleli jsme, že byste nám mohli pomoct příspěvkem 59 Kč na nové sazeničky. O tom, co se s vaším příspěvkem bude dít, vás budeme informovat emailem. V rámci eshopu jazdíme pravidelne brigádničiť do prírody. A vymysleli sme, že by ste nám mohli pomôcť príspevkom €2,51 na nové sadeničky. O tom, čo sa s vašim príspevkom bude diať, vás budeme informovať emailom.